Ufuk Takımcı

2001 yılından beri radyo sektöründe programcı olarak yer aldı. 2008 yılının aralık ayı sonuna kadar bölgesel bir radyo olan RadyoLojik ’te program yapımcılığı ve genel yayın yönetmenliği görevine ve prodüksiyon alanındaki çalışmalarına devam etti. Panik Atak isimli radyo programını 6 yıl sürdürdü. Çeşitli radyo belgeselleri ve reklam çekimlerinde sunucu, metin yazarı ve prodüksiyon sorumlusu olarak çalıştı.2007 yılının ekim ayında Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde Fulin Erler, Rüştü Asyalı, Bilgi Gökçeer, Bülent Ay..  gibi eğitmenlerden diksiyon ve konuşma dersi aldı.

1995 yılında Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuğa başladı. Muharrem Buhara’nın ‘Ayının Fendi Avcı’yı Yendi Çocuk oyununda; Haldun Taner’in Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım oyununda, Necati Cumalı’nın Deve Tabanı isimli oyununda; Ali Yörük’ün Türkmen Düğünü adlı oyununda, Cahit Atay’ın Sultan Gelin isimli oyununda oyunculuk yaptı.

Oyunculuk alanındaki amatör çalışmalarını 2004 yılında kurduğu Siyah-Beyaz Tiyatrosu’nda devam ettirdi.2004 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar adlı oyunda oyunculuk,2005 yılının mayıs ayında da Oktay Arayıcı’nın Rumuz Goncagül isimli oyununda oyunculuk ve yönetmenlik yaptı. Oyuna ve tiyatroya destek amacıyla bu oyunun provaları Tayfun Talipoğlu tarafından ziyaret edildi ve Bam Teli programında yayınlandı. Tiyatro, Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinden oldukça güzel tepkiler aldı.2006 yılında yine Haldun Taner’in Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım adlı oyununda oyunculuk ve yönetmenlik görevini üstlendi. 2003 yılında Afyonkarahisar Fevzi Çakmak yetiştirme yurdunda 7-15 yaş arası çocuklara drama dersleri verdi.

Karahisar TV ‘de reklam bölümünde seslendirmen ve metin yazarlığı görevlerinin yanı sıra prime time kuşağında program sunucusu olarak çalıştı.

2016 yılında Çağdaş Drama Derneği’nin Yaratıcı drama liderliği programına 2 kur devam etti.

Rotary İlkokulu 1. Sınıflara verdiği yaratıcı drama derslerini  Nesrin Fuat Bursalı İlkokulunda 3. Ve 4. Sınıflara yönelik olarak devam ettirdi.

2017 yılında tanıştığı amigurumi örgü bebek ve kukla çalışmaları tüm dünya çapında ses getirdi. Tasarımını ve üretimini yaptığı bebekler, GS Store bünyesinde satışa çıkarıldı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Radyo- tv Yayımcılığı önlisansından sonra Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde lisansını tamamladı.

2018 sonbaharında yaratıcı drama eğitmenliği çalışmalarını Ayla Algan yönetimindeki İstanbul Drama Sanat Merkezi’ne taşıdı.320 saatlik eğitimi burada tamamlayarak M.E.B onaylı Yaratıcı drama liderliği belgesini aldı.

Uluslararası Yeni Pazar Üniversitesi onaylı Disleksi, Montessori, Çocuk resimleri analizi, Oyun Terapisi, Erken çocukluk dönemi uzmanlık eğitimlerini tamamladı.

İstanbul Drama Sanat Akademisinde çeşitli yaş gruplarına drama ağırlıklı ritm derslerini Devlet sanatçısı Mustafa Takımcı ile beraber yürütmüştür.

Halen Pupa Sanat’ta yaratıcı drama öğretmenliği ve Ay Kuşağı Kolejinde tiyatro öğretmenliği yapmaktadır.

2003 yılından beri Ebru Sanatı üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

İnternet üzerinden yayın yapan ve Klasik Türk Sanat Müziğinin gelişmesi alanında çalışmalar yapan Radyo Bilkay’da da sunuculuk yaptı.

2010 yılından itibaren Bursa’da çeşitli radyolarda sunuculuk ve program yapımcılığının yanı sıra, reklam seslendirmeni olarak görevler aldı.

Evli ve iki çocuk annesidir.