Biz Kimiz?

2014 yılının Aralık ayında Pupa Sanat adıyla çıktık yola….

Bünyemizde Tiyatro, Yaratıcı Drama, Müzik, Orff, Ritim, Yazarlık, Diksiyon, Kurumsal Eğitimler vb. gibi pek çok eğitim çalışmaları yürüttük.

Uzun yıllar çeşitli kurumlarda tiyatro yapmış yönetmen ve oyuncular ile kurumumuzda tiyatro eğitimini tamamlayan öğrencilerimizden oluşan tiyatro ekibimizle, 2015-2016 sezonundan beri her yıl düzenli olarak sahne almaktayız. Oyunlarımızla ülke genelindeki çeşitli festivallerde de yer aldık.

2020 yılı itibariyle MEB’na bağlı bir kurum olma yolunda ilk adımlarımızı attık. Bu noktada amacımız tiyatro ekibimize özerklik kazandırıp eğitimlerimizi de MEB onaylı sertifikalı hale getirmekti.

2020 yılının Temmuz ayından itibaren de eğitimlerimize “Bursa Uludağ Sanat Akademisi” olarak MEB’na bağlı devam etmekteyiz.

Pupa Sanat  kadrosuna yeni oyuncular ekleyerek büyümeye ve yeni projelerle, yeni oyunlarla her sezonu dolu dolu yaşamaya devam etmekte….

Bursa Uludağ Sanat Akademisi de eğitim anlayışında profesyonel bir bakış açısıyla alanında uzman kişilerden oluşan bir “Eğitim Kurulu” ile yola devam ediyor….